AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Fara secrete

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
BULLETPROOF
Admin Fondator

Varsta : 21
Localizare : ON TOP OF YOU
Stare de spirit : DEAD INSIDE

MesajSubiect: Fara secrete   15.10.11 15:00

~Bommie~
Stateam in curte, pe o banca la umbra unui copac. Ma simteam si mai nasol ca ieri. Incepusem ziua cu stangul.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://eternal-pleasures.tumblr.com/
Rawr~
Admin

Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 15:08

~Mi Nyu~
Hotarasem sa ma duc in curte sa citesc o carte..era o vreme frumoasa.. mai tarziu poate ma duc la plimbare cu Hong Ki :-j dar deocamdara cartea.. m'am uitat in jur.. dupa o banca la umbra..cand o vad pe Bom..trebuia sa trec pe langa ea sa ajung unde doream.. initial am vrut doar sa trec pe langa ea.. fara sa o bag in seama.. dar cand am ajuns in dreptul ei nu m'am putut abtine:
-Stiu ca poate nu o sa te intereseze, dar totusi am sa'ti zic..sunt dezamagita.. si ma doare.. tot ce ai facut..se pare ca nam contat prea mult pentru tine,nu? Sau cel putin nu atat cat contai tu pentru mine
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 15:18

~Bommie~
Mi-am ridicat privirea de la telefon. Mi Nyu? Si ea voia sa arunce cu vorbe grele in mine ca in jocurile acelea cu sageti? Da-i batai Mi Nyu... merit. Mi-am mutat privirea in alta parte, incercand s-o ignor. Ma dureau vorbele alea, dar nu voiam s-o arat.
Sus In jos
Rawr~
Admin

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 15:21

~Mi Nyu~
Nam avut ocazia sa'i spun cat ma durat tot ce a facut..dar acum pot.. asa ca am continuat:
-Inteleg ca ai devenit vedeta.. si ca asta e ce ti'ai dorit.. dar asta nu'ti da dreptul sa te comporti ca o ticaloasa cu prietenii tai!! [ridicand vocea] Ai aruncat o prietenie de 5 ani la gunoi! 5 ani!!
Sus In jos
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 15:26

~Bommie~
Mi-am mutat privirea spre ea, furioasa:
-Termina! Nu mai tipa in halul asta la mine! am zis pe acelasi ton cu ea.
Incercam sa-mi descarc nervii sa nu izbucnesc in plans si sa scap si adevarul...
Sus In jos
Rawr~
Admin

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 15:31

~Mi Nyu~
-Macar dreptul asta il am si eu, nu crezi? Ai macar idee cum mam simtit? Si meriti sa auzi asta! Mam abtinut in tot acest timp, dar acum nu o mai fac! Si in plus e adevarul.. Ce? Te supara? Ei bine asta e! Ti'ai facut'o cu mana ta! In ritmul asta o sa ajungi singura! Tu si Dong-Su va potriviti! Amandoi sunteti la fel.. si mai e si Seung.. ziceai ca il iubesti..da' de unde? dupa 3 zile ai aparut in ziare cu altul! Cat de departe poti ajunge cu asta?!
Sus In jos
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 15:39

~Bommie~
Asta mi-a pus capac. Ultimele ei cuvinte m-au facut sa izbucnesc. Pur si simplu nu mai puteam judeca... puteam sa distrug totul...
Lacrimile au inceput sa mi se scurga pe obraji si am zis incet:
-Chiar asa buna actrita sunt? Chiar nu ma cunosti deloc Mi Nyu? Chiar crezi ca eu sunt asa?
Sus In jos
Rawr~
Admin

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 15:56

~Mi Nyu~
-Poftim? Actrita? [dupa o pauza am continuat.. cu voce joasa de data asta]
Am vrut sa nu cred.. chiar am vrut.. de fiecare data imi spuneam: nu, nu are cum.. ea nu e asa.. ea nu mi'ar face asta.. dar toate actiunile tale spuneau contrariul.. de fiecare cand gandeam asta tu faceai ceva si distrugeai si cea mai mica speranta..Nu'ti imaginezi cum m'am simtit.. cat am plans.. cand a trebuit sa plec si nu am putut sa'mi iau ramas bun de la tine.. Chiar crezi ca mie mi'a fost usor?

~Seung~
Am ajuns in tabara..am parcat masina.. asta imi aminteste ca la intoarcere sa iau masina mea.. :-L.. si am luat'o spre dormitoare.. trebuia sa trec prin curte.. Uite'o pe Mi Nyu imi spun in gand.. si pe.. Bom.. am trecut prin spatele lor.. si fara sa vreau am auzit ce vorbeau.. am ramas pe loc..
Sus In jos
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 16:10

~Bommie~
-Mi Nyu... totul a fost prefacatorie... totul. Niciodata nu am fost cu Dong Su... suntem colegi si prieteni, atat, nimic mai mult. Nici macar nu suntem prieteni apropiati, totul a fost de ochii lumii, de publicitate, pentru promovare. Cat despre voi... ce rost ar mai fi avut sa iau legatura cu voi? Si asa ma urati... Crezi ca mie mi-a fost usor? Mereu sa ma prefac, sa fiu altfel? Nu! Chiar deloc! Macar voi v-ati avut cat de cat intre voi... dar eu am ramas singura. Ce pot sa fac daca o astfel de cariera cere timp si munca? Ce era sa fac? Sa fi renuntat la tot? Cand o raza de lumina se vedea? Nici nu-ti inchipui cat am suferit... Sa ma faceti in toate felurile crezand ca sunt cu Dong Su... Stiu ce parere aveti despre mine... imi imaginez. Dar daca asta a fost decizia ,,celor mari" pentru o promovare mai buna? Viata mea era impartit-o in doua... viata de scena, cu prefacatorie si tot alaiul si viata normala cand parca eram un robot.
Intre timpincepusem sa plang de-a binelea.
Sus In jos
Rawr~
Admin

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 16:37

~Mi Nyu~
-Pre..facatorie? Publicitate? [am repetat eu].. nici nu stiam ce sa'i spun.. era ceva mult prea neasteptat..m'am asezat si eu pe banca si priveam in gol..
-Doamne.. am spus incet.. Bom.. cu vocea ta puteai sa ajungi la orice alta agentie.. ar fi fost pierderea lor.. nu trebuia sa platesti un asemenea pret.. :|

~Seung~
Am deschis gura sa spun ceva..dar am inchis'o inapoi..nu era cu Dong-Su.. a fost totul o prefacatorie..asta inseamna.. ca inca ma iubea?.. am judecat'o gresit.. dar ce puteam sa fac? s'au prefacut cam prea bine :|..
Sus In jos
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 16:50

~Bommie~
-Dar asta e printre cele mai bune agentii, daca nu chiar cea mai buna... si oriunde e, se intampla astfel de chestii. Si oricum... sincer... de cate ori eu si Dong Su ne-am comportat ca un cuplu? Si aici nu vorbesc de declaratii si chestii din astea care erau strict pentru publicitate... Deci s-ar putea spune ca eu inca am ramas in trecut, inca nu am trecut peste, desi Seung a facut-o...

Sus In jos
Rawr~
Admin

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 16:57

~Mi Nyu~
Am oftat..
-Si chiar a meritat?..[puteam sa'i spun ca nici el nu trecuse peste.. am fost eu plecata..da' totusi aveam cine sa ma tina la curent :D..dar mai bine nu..e o chestie intre ei doi]

~Seung~
-Chiar crezi asta?? [spun cu o voce joasa, dar suficient cat sa ma auda]
Sus In jos
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 17:05

~Bommie~
-Pai... tu ce zici? Am ajuns cunoscuta?
Am auzit acea voce atat de cunoscuta, pe care as fi recunoscut-o din o suta. Mi-am intors capul desi nu mai aveam nevoie de confirmare.
-Nu ma astept sa crezi... Am fost o idioata si trebuie sa platesc... am zis pe o voce abia soptita din cauza ca inca plangeam..
Sus In jos
Rawr~
Admin

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 17:21

~Mi Nyu~
Da, ai fost a fost primul gand care mi'a trecut prin minte.. dar..imi venea si mie sa plang..m'am ridicat de pe banca si mi'am sters o lacrima care tocmai aluneca pe obraz..
-Noi.. vorbim mai tarziu..facandu'i semn lui Seung sa se aseze.. si m'am intors sa plec.. trebuiau sa vorbeasca.. sa'si rezolve problemele..

~Seung~
Dupa ce s'a ridicat Mi Nyu.. m'am asezat in locul ei..dupa vro doua minute in care nu am spus nimic..
-Eu..eu nu.. nu am trecut peste..[spun soptit].. am incercat..dar nu am putut..
Sus In jos
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 17:24

~Bommie~
Pur si simplu lacrimile nu se opreau. Plangeam in liniste, fara sa zic nimic si incercand pe cat posibil sa nu fac zgomot. Ma descarcam... Mi-am ridicat capul, uitandu-ma spre el cand am auzit ce a zis:
-Cu... cum adica? Dar te-am vazut...
Sus In jos
Rawr~
Admin

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 17:29

~Seung~
-Mda.. cum am zis..am incercat..dar asta nu inseamna ca am si reusit.. [uitandu'ma spre ea..].. mi se rupea sufletul sa o vad plangand asa :|
-Nu mai plange... nu'mi place sa te vad asa.. :-s
Sus In jos
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 17:45

~Bommie~
-Ma descarc... am zis stergandu-mi cateva lacrimi cu degetul. Oricum in ultimul timp a devenit o obisnuinta. Deci... vrei sa zici ca nici tu nu ai trecut mai departe?
Sus In jos
Rawr~
Admin

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 20:02

~Seung~
-Mda.. daca tot suntem la capitolul dezvaluiri..[schitand un zambet].. am incercat TOTUL ca sa mi te scot din cap.. cluburi, chiar am iesit cu alta fara.. dar nu a mers nimic..
Sus In jos
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 20:05

~Bommie~
Mi-am muscat buza, incercand sa ma opresc din plans, dar fara efect. Deci nici el nu trecuse mai departe, nu ma uitase... Voiam... voiam sa-i zic ca imi era dor de el, dar nu eram complet sigura ca ma credea...
Sus In jos
Rawr~
Admin

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 20:15

~Seung~
M'am intins putin [fiind la celalat capat al bancii] si i'am sters cu degetul mare lacrimile de pe obraz..
-Mi'a fost dor de tine.. ii spun zambind..chiar mi'a fost..
Sus In jos
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 20:34

~Bommie~
Desi incercam sa ma opresc din plans, nu puteam.
-Si... si mie mi-a fost de tine. Nici nu iti imaginezi cat de dor mi'a fost.
Sus In jos
Rawr~
Admin

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 20:44

~Seung~
I'am zambit si am tras'o usor intr'o imbratisare..
-Ai idee macar cat l'am detestat eu pe presupusul tau iubit? imi venea sa'l iau la bateie 24 din 24.. :))
Sus In jos
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 21:09

~Bommie~
M-am ghemuit la pieptul sau. Doamne ce dor imi fusese de asta... tanjisem tot anul dupa imbratisarea asta...
Am chicotit.
-Nu stiu daca el a fost in alta situatie decat mine.
Sus In jos
Rawr~
Admin

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 21:11

~Seung~
-Ce vrei sa spui? Cu siguranta lui "nu" i'a placut sa se prefaca.. [dandu'mi ocbii peste cap..]
Sus In jos
BULLETPROOF
Admin Fondator

MesajSubiect: Re: Fara secrete   15.10.11 21:17

~Bommie~
-Si... daca zici ca n-ai putut sa ma uiti... inseamna ca inca tii la mine? am zis incet, cu speranta in suflet.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Fara secrete   

Sus In jos

Fara secrete
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Aliye "fara copii mei niciodata"

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum